Práca, ktorá ma baví

Finančný sektor je najrýchlejšie rozrastajúci sa v 21. storočí. Moderné aplikácie a biometrický podpis ho znova zvýši na atraktívnosti. Papierovú formu vystrieda elektronická. Som pripravená.

Keď som skončila v 2014 moje inžinierske štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave som bola na 99 % rozhodnutá, ktorú prácu budem vykonávať. 1% som si nechávala zálohu pre vysnívané zamestnanie mojich rodičov. Avšak už popri štúdiu som sa zaúčala ako finančná sprostredkovateľka. Práca s klientmi mi bola veľmi sympatická. Naučené poučky zo školy som chcela využiť. Len prax mi chýbala, považovala som to za veľmi potrebné zdokonalovať sa. Klient na začiatku bol pre mňa veľmi náročný a niekedy mal viac informácií ako ja. Len dôkladným vzdelávaním a prípravou som vedela prekonať prekážky argumentov, odmietnutí a rôznych arogantných narážok.

Prekonala som strach 

Pamätám si, že môj prvý klient, ktorý potreboval pomôcť so svojím životným poistením a poistením zodpovednosti voči zamestnávateľovi bol so mnou veľmi spokojný, ale mala som väčšiu trému a strach ako on. Ako to podpísal som utekala domov a tešila sa z podpisu viac ako z darčeka na Vianoce. Teraz je mojim manželom.

Druhý klient bol môj otecko, veľmi prísny, ale zároveň veľmi trpezlivý, chcel aby som sa naučila pracovať s produktom a finančnými nástrojmi viac ako ich doterajší finančný poradca. Bola to ich menej pozitívna skúsenosť. No naopak pre mňa výzva byť lepšia. A podarilo sa.

V mojom blogu sa budem k mojej práci viac vyjadrovať a hovoriť o mojich zážitkoch z pracovného prostredia pozitívnych, ale hlavne aj negatívnych. Pretože nie je sprostredkovateľ ako sprostredkovateľ. A dnes si ľudia vedia vybrať, preveriť, získať informácie kto som, ako pracujem a či to myslím vážne alebo sa snažím byť jednotkou na finančnom trhu.

Národná banka dnes eviduje všetkých a som tam aj ja v registri finančných agentov a finančných poradcov.

Finančný trh na Slovensku je veľmi náročný a vyznať sa nie je jednoduché. Preto kvalita, odbornosť, vzťahy sú obrovským prínosom a prezentovanie sa i touto formou osobnej stránky považujem za dôležité. Financie v 21. storočí budú profilovať finančných sprostredkovateľov od kvalitných a menej kvalitných. Viem, ktorá cesta je pre mňa dôležitá a zároveň ťažšia. Ale spoločne s ľuďmi, s ktorými pracujem si udržíme svoju značku a napredovanie.

Som na ceste vzdelávania ľudí 

Projekty, ktoré sa nám začali ukazovať ako úspešné udržíme dovtedy, pokým budú ľudia mať záujem.

Postupne Vám budem predstavovať ďalšie, ktoré máme pripravené pre verejnosť, firmy, školy a atď.

Financie a moje podnikanie

Popri všetkých vyriešených klientoch som pochopila, že sama na všetko nestačím a moje podnikanie ako samostatne zárobkovo činná osoba sa rozrastá. Vo finančníctve sú jasné pravidlá a spôsob ako sa má vyplácať, koho vyplácať, a akým spôsobom. Nebol strach, že peniaze mať nebudem, lebo vždy som vedela, že moje aktivity mi predurčujú moju odmenu. A nikdy som si nesťažovala. Funguje mi to od začiatku.

Finančné sprostredkovanie je veľmi pekná práca a navyše ak vás to baví. Neustále sa vzdelávať, učiť sa novým veciam, spoznávať nových ľudí, mať z klientov dobrých priateľov je najväčšou odmenou.

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*